Business Arena Almedalen
Bygg- och fastighetsbranschens mötesplats
vecka 27 2020

0 dagar 0 timmar 0 minuter 0 sekunder

BLI PARTNER

Vi arbetar med att erbjuda företag, kommuner, organisationer och andra en ökad affärsnytta i samband med Business Arena Almedalen. Det handlar om synlighet och närvaro såväl under själva evenemanget som inför och efter. Partnererbjudandet finns i olika nivåer.

Vill du bli partner i Almedalen 2020, eller har du några frågor angående partnerskap? Välkommen att kontakta Lina Hann, Jonas Ekstrand, Jonas Hedqvist, Liv Ljungqvist eller Kristian Wallgren.

Nyheter för 2020

  • Streamar seminarier och debatter
  • Utökar våra lokaler på Burmeister, den befintliga utomhusscenen kompletteras med en inomhusscen för nya konceptuella inslag och partnermöten

  • Tillför fler handplockade, professionella moderatorer

  • Skapar nya fördjupade format som t. ex. öppna och slutna rundabordssamtal

  • Erbjuder utökade möjligheter för partners att hålla egna frukostar, luncher, middagar

  • En gedigen satsning på högaktuellt byggrelaterat innehåll i samarbete med tidningen Byggindustrin 

Mötesrum

Vi har ett fåtal mötesrum tillgängliga för partners under  måndag-torsdag v.27. Varje partner har möjlighet att boka upp till två 45-minuters slottar. Mötesrummet är ett enklare rum där det går att stänga dörren om sig. Ingen teknik eller förtäring är tillåten. Det finns ett rum för max 12 personer och ett rum för 6 personer.


Måndag-onsdag:  kl. 09.00-16.00 med start varje heltimme
Torsdag kl. 09.00-13.00 med start varje heltimme.

För att boka ett mötesrum, kontakta: 

Anette Udd

Event Manager

+46 (0)70-248 68 01

anette.udd@fastighetsnytt.se

Image

Jonas Ekstrand

Key Account Manager

jonas.ekstrand@fastighetsnytt.se

+46(0)70-737 96 37

Image


Lina Hann

Head of Sales and Marketing

lina.hann@fastighetsnytt.se

+46 (0)70 426 05 16

Image


Jonas Hedqvist

Key Account Manager

jonas.hedqvist@fastighetsnytt.se

+46 (0)70-288 40 95

Image


Liv Ljungqvist

Key Account Manager

liv.ljungqvist@fastighetsnytt.se

+46 (0)70-003 36 76

Image


Kristian Wallgren

Key Account Manager

kristian.wallgren@fastighetsnytt.se

+46 (0)70-488 86 04